Konferans Hashtag #ANKOSLink2019 -

Haberler

 • Yükseköğretim Kurulu ANKOSLink Duyurusu

   Yükseköğretim Kurulu'nun ANKOSLink Konferansı ile ilgili davet yazısına buradan erişebilirsiniz.

 • Firma - Üye Görüşmeleri artık ANKOSLink Arayüzünden Yapılabilecek

  MyANKOS hesabınız üzerinden fırmalar katılımcılara yönelik randevu gün ve saatleri belirleyebilir ve katılımcılardan randevu talebi alabilir.
  Aynı şekilde katılımcılar da programlarını oluşturabilir.
  Gerek firmalar için gerekse katılımcılar için detaylı nasıl yaparım video’larını izleyiniz.
   
  Sorularınız için bize yazabilirsiniz.

  Firmalar için

  Katılımcılar için

   

 • ANKOS Başkanı Davet Yazısı

  ANKOS Başkanı

  Değerli Meslektaşlarımız, Üyelerimiz ve Paydaşlarımız,
  ANKOS Derneği olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve uluslararası önemli yıllık toplantılar arasında  giren ANKOSLink toplantısına sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyarız.
  2019 yılında yedincisini gerçekleştireceğimiz ve her sene yaklaşık 500'e yakın katılımcıyı ve 60 firmayı ağırladığımız ANKOSLink Uluslararası Konferansı'nı 02-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya'da Royal Seginus Hotel'de gerçekleştireceğiz. Bu yılki konferansımızın ana teması " Dijital Küreselleşme ve Sürdürülebilir Kütüphaneler" olarak belirlendi.
  2018 yılı tüm dünya için büyük değişimlerin yaşandığı dijital küreselleşme anlamında  tüm ülkeleri etkilediği  bir yıl oldu. Dijital küreselleşmenin en büyük etkisini sosyal anlamda kütüphanelerde hizmetinin içerik  değişimleri olarak yaşarken, ekonomik anlamda büyük sıçramaların ve daralmaların yaşandığı bir süreç olarak birlik anlamında kütüphanelerin ekonomik ve sosyal açıdan yeniden yapılarını değerlendirilmesi gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Temamıza bağlı olarak gerçekleştireceğimiz bu üç günlük konferans boyunca gerek yayıncı paydaşlarımız, gerek ulusal ve uluslararası konuşmacılarımız ve siz değerli katılımcılarımızla mesleki paylaşımları, yeni ürünleri  ve içerikleri sizlere sunuyor olmaktan mutluluk duyacağız. Bu seneki konferansımızda ağırlıklı olarak Üniversite 4.0, Endüstri 4.0, Kütüphane 4.0, Dijital Küreselleşme, Dijital Dönüşüm, Dijital Adaptasyon, Ekonomik Sürdürülebilirlik, Teknolojik Adaptasyon, Sürdürülebilir Düşünce, Kütüphanelerde Sosyal Sürdürülebilirlik, Dijital Kütüphaneler, Bilgiye Erişimde Sürdürülebilirlik, Sürdürülebilir Dijital Koruma, Sürdürülebilir Sistemler, Sürdürülebilir Kalkınma, Sürdürülebilir Kütüphane Uygulamaları gibi konularda değerli sunumlar olacak. 


  ANKOSLink 2019  Uluslararası  Konferansı'nın gerçekleşmesine  vereceğiniz katkı ve destekler için şimdiden teşekkür eder, 2018-2020 Yönetim Kurulu olarak sizleri saygı ile selamlarız. Antalya'da görüşmek dileği ile. 

  Saygılarımla
  Dr.Öğr.Üyesi Güssün GÜNEŞ 
  ANKOS Başkan