Konferans Hashtag #ANKOSLink2019 -

Basın Odası

ANKOS Başkanı

Değerli Meslektaşlarımız, Üyelerimiz ve Paydaşlarımız,

ANKOS Derneği olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve uluslararası önemli yıllık toplantılar arasına giren ANKOSLink toplantısına sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyarız.

2019 yılında yedincisini gerçekleştireceğimiz ve her sene yaklaşık 500'e yakın katılımcıyı ve 60 firmayı ağırladığımız ANKOSLink Uluslararası Konferansı'nı 02-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya'da Royal Seginus Hotel'de gerçekleştireceğiz. Bu yılki konferansımızın ana teması " Dijital Küreselleşme ve Sürdürülebilir Kütüphaneler" olarak belirlendi.

2018 yılı tüm dünya için büyük değişimlerin yaşandığı, dijital küreselleşme anlamında  tüm ülkelerin etkilendiği  bir yıl oldu. Dijital küreselleşmenin en büyük etkisini sosyal anlamda kütüphanelerde hizmetin içerik değişimleri olarak yaşadık. Ayrıca ekonomik olarak büyük sıçramaların ve daralmaların yaşandığı bu süreçte, kütüphanelerin kaynak paylaşımı açısından bakış açılarını ve yapılarını yeniden değerlendirmesi gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

ANKOSLink 2019  Uluslararası  Konferansı'nın gerçekleşmesine  vereceğiniz katkı ve destekler için şimdiden teşekkür eder, 2018-2020 Yönetim Kurulu olarak sizleri saygı ile selamlarız. Antalya'da görüşmek dileği ile. 


Saygılarımla

Dr.Öğr.Üyesi Güssün GÜNEŞ 

ANKOS Başkanı